Nieco spóźnieni, ale na miejscu. Powód: WWE Live na Torwarze. Korzystając z chwili czas brać się za nasz cotygodniowy felieton. Jak zwykle skupimy się na wydarzeniach z WWE, jednak tym razem szczególnych – WrestleManii oraz wydarzeniach jej towarzyszących, a skoro i o tym mowa, w Vintage przyjrzymy się najbardziej pamiętnym wydarzeniom, które miały miejsce tuż po WrestleManiach. rollins-wm31

Okiem Boryssa:

WrestleMania to szczególne wydarzenie. Ta nie stanowiła wyjątku. Zarówno odbyły się na niej pamiętne walki, jak i miały miejsce wyjątkowe wydarzenia związane z „najwspanialszą sceną ze wszystkich”. Nie zabrakło również tych szokujących momentów, a tym z pewnością okazała się realizacja kontraktu Money in the Bank przez Setha Rollinsa, która doprowadziła do zmiany posiadacza mistrzostwa świata wagi ciężkiej WWE.

Seth Rollins nowym mistrzem. W ten właśnie sposób zakończyła się 31. WrestleMania WWE. Rollins nie tracił czasu i z miejsca wziął się za PR udając bezpośrednio do Nowego Jorku by wystąpić w popularnym telewizyjnym show. Lesnar tymczasem pojawił się na RAW żądny krwi. Krew jednak była jeszcze w samolocie, więc musiał uzbroić się w cierpliwość by móc dopaść swoją ofiarę. Lot jednak okazał się zbyt dużą przeszkodą dla Rollinsa, który podał za powód przemęczenie wycofując się z walki rewanżowej. Rozwścieczona bestia pokazała pazury, co doprowadziło do bezterminowego zawieszenia go. Tyle jeśli chodzi o Brocka. Sprytny plan dyrekcji doprowadził do sytuacji, w której Lesnar stanowił plan C na wypadek przejęcia tytułu przez opozycję, a gdy nadarzyła się okazja, prowokacją pozbyli się zbędnego problemu.

Miejsce miały aż trzy zmiany posiadaczy tytułów. Po wspomnianym zwycięstwie Rollinsa kolejnym ważnym pojedynkiem był mecz o mistrzostwo Stanów Zjednoczonych. Mimo, że Rusev przybył na WrestleManię dosłownie uzbrojony, to jednak chłopak z przedmieścia dokonał dotychczas niemożliwego i przerwał serię zwycięstw Ruseva odbierając mu przy okazji tak dla niego cenny tytuł. Prowokacje Ruseva jednak nie ustały. Po pierwsze nie uznał swojej porażki na WrestleManii, a po drugie, co poniekąd przeczy pierwszemu, wyzwał Cenę do walki rewanżowej. Cena to walczący mistrz, tym samym na Extreme Rules czeka nas odpowiedź na pytanie – który z nich ustanowi wynik na 2:1 i opuści najbardziej ekstremalną galę WWE w roku z mistrzostwem Stanów Zjednoczonych.

Mistrzostwo Interkontynentalne. Co tu pisać? Tę walkę trzeba po prostu zobaczyć. Fenomenalny Ladder Match zwieńczony zwycięstwem Daniela Bryana. Nadmienić jednak należy, że dzień później na RAW odbyła się walka spekulowana na samą WrestleManię. Mowa o pojedynku Daniela Bryana z Dolphem Zigglerem. Odbyli oni zaciętą bitwę, która na szczęście przebiegła bez zakłóceń. Zagrożenie czyhało jednak tuż tuż. Bad News Barrett zasiadł w loży komentatorskiej tak jakby chcąc podkreślić, że należy mu się jeszcze rewanż o utracony na WrestleManii tytuł. Jego późniejsza interwencja stanowiła okazję do szokującego powrotu Sheamusa, który ku zaskoczeniu wszystkich zmienił banderę atakując faworytów publiczności, co doprowadziło do jego walki z mistrzem Interkontynentalnym na Smackdown. Pierwsze zwycięstwo spowodowane interwencją Barretta poniekąd wpisało Sheamusa na listę pretendentów do mistrzostwa Interkontynentalnego. Tak więc Barrett powinien się chyba zastanowić, czy czasem nie zbyt pochopnie ruszył na Bryana.

Z ciekawszych wydarzeń warto również wspomnieć o wizycie Rocka, który haniebnie potraktowany został na WrestleManii przez Stephanie McMahon, ale nie pozostał jej dłużny wprowadzając do gry mistrzynię UFC, Rondę Rousey.

Inne interesujące zajście miało miejsce podczas walki Triple H’a ze Stingiem. Prawdopodobnie nikt nie spodziewał się jeszcze przed kilkoma miesiącami Stinga w WWE, a tym bardziej jego walki z Triple H’em, ale tym bardziej konfrontacji DX z nWo na WrestleManii, a tak właśnie się stało. Wszystko może wydarzyć się w WWE…

…i to właśnie temat, który można poruszyć przy kolejnej okazji, czyli…

Okiem Profesora:

Gene Okerlund i Renee Young przypomnieli w ostatnim WWE Vintage przełomowe wydarzenia po WrestleManiach, czyli na Monday Night RAW, po których nie tylko tworzyły się nowe ery, ale i różnego rodzaju frakcje. Już na samym początku przypomnieli nam, że po 14. WrestleManii nastała nowa era, era Stone Colda Steve’a Austina, ale jednocześnie D Generation X rozpoczęło rekrutację nowych członków i tak do Triple H’a i Chyny dołączył powracający do WWE X Pac oraz nowi mistrzowie tag teamów, New Age Outlaws w składzie Billy Gunn i Jessy James.

Tworzyły się także różnego rodzaju koalicje i tak tuż po ich starciu na WrestleManii 2000, Rock stworzył wręcz nieprawdopodobny tag team z Hoganem, któremu z miejsca czoła stawili założyciele new World order, Scott Hall i Kevin Nash. Zawarty sojusz  doprowadził do rozgromienia nWo.

Kolejne wspomniane wydarzenie dotyczyło WrestleManii 23, kiedy to po porażce z Johnem Ceną rewanżu zażądał Shawn Michaels. Generalny menadżer RAW postanowił jednak inaczej i w związku z faktem, że obaj tydzień wcześniej weszli w posiadanie mistrzostwa tag teamów, ustalił im obronę tytułów w dziesięciodrużynowym Battle Royal. Wtedy to HBK jasno dał do zrozumienia, że nie ma zamiaru tworzyć tag teamu z Johnem Ceną.

Również bardzo istotnymi wydarzeniami były słynne pożegnania tych, którzy swoje kariery zakończyli na WrestleManiach. Wiemy, że stało się tak w przypadku Shawna Michaelsa, który postawił na szali karierę przeciwko „Serii” Undertakera, jak i również swoją ostatnią walkę odbył na WrestleManii dwukrotny Hall of Famer WWE, Ric Flair. Obydwaj we wzruszający sposób na oczach rodziny oraz fanów pożegnali się pozostawiając za sobą wspaniałe osiągnięcia, walki oraz chwile.

Renee Young i Gene Okerlund nie omieszkali wspomnieć również o sukcesach tak jak ten, który odniósł Dolph Ziggler, który po niepowodzeniu na WrestleManii, zrealizował na RAW po miesiącach od czasu zdobycia go kontrakt Money in the Bank pokonując Alberta Del Rio i zdobywając tytuł mistrza świata wagi ciężkiej.

Pamiętnych chwil po WrestleManiach nie brakuje. Przykłady można mnożyć, ale najistotniejsze w tym wszystkim jest, że Monday Night RAW, które odbywa się dzień po WrestleManii jest doprawdy wyjątkowymi.